PLAKATY DO DRUKU (Z KTÓRYMI SIĘ NIE DYSKUTUJE)

plakaty do druku

Plakaty do druku

Jesień wprowadza się w nasze życie ze znajomą rutyną i ja to naprawdę bardzo lubię. Lubię ten schematyzm, te grafiki i rozkłady dnia, tak samo zresztą jak lubię letnie lenistwo.  Wiem, wiem pewnie jestem dziwna, ale też przekonana święcie o tym, że takie zmiany i cykliczność tych zmian w sumie dobrze nam robią. Zawsze to w końcu nowe początki czegoś, a czegoś innego końce. Plakaty do druku

Poza tym umówmy się: nie można przecież się całe życie urlopować i byczyć. Trzeba się kiedyś ogarnąć i zebrać do kupy. Letnia swoboda może i jest boska, ale rozleniwia straszliwie i człowiek się robi rozlazły jak guma w starych gaciach.

Niestety dochodzi do mnie powoli straszna prawda, że oto nie wszyscy są jednakowo zwolennikami rutyny. Nie każdego na ten przykład tak jak mnie ekscytuje myśl o odhaczaniu kolejnych zrealizowanych obowiązków.  Zdecydowana większość, jak wnoszę choćby po wnikliwej obserwacji naszego gospodarstwa domowego, ma do swoich zadań stosunek raczej opieszały. A zasadniczo to zamiast się wziąć do roboty, woli się po prostu byczyć i tyle.

I właśnie teraz jesienią (a już wkrótce zimą!), kiedy spędzamy w domu coraz więcej czasu, kiedy ciemno się robi przedwcześnie i lgniemy do domowego  zacisza znacznie wyraźniej  niż latem widać kto co w tym domu robi, a właściwie, żeby być bardziej precyzyjnym – widać jak na dłoni kto czego nie robi.

Były już kary i nagrody, były motywacyjne systemy, które miały wyrobić w nieletnich nawyk sprzątania po sobie i przez czas jakiś nawet działały z powodzeniem. Jednak mam nieodparte wrażenie, że wraz z letnim rozprężeniem wszystko się rozluźniło za bardzo i de facto rozwaliło. Porażka na pełnej linii. Dlatego cała moja nadzieja w jesieni właśnie i w zimie i w powrocie do obowiązków. Na wszelki wypadek, celem zdopingowania leniwców przygotowałam kilka motywacyjnych, choć być może nieco propagandowych plakatów w tym temacie. Niech tym razem zamiast ględzącej matki, strzępiącej swój język po próżnicy,  przemówią one.

Plakaty do druku

Aby pobrać plik wystarczy, że klikniecie wybrany obrazek.

plakaty do druku 1plakaty do druku 2Plakaty do druku 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook