DZIEŃ BABCI I DZIADKA – PREZENTY DIY

Moja Babcia miała białe jak śnieg włosy. Nosiła je ciasno upięte w mały kok. Pamiętam, jak przez mgłę jej niebieskie, niezwykle jasne oczy. Niewiele mam po niej wspomnień. Widywałyśmy się rzadko. Zostało kilka pożółkłych zdjęć i Biblia z wypisaną jej drżącą ręką dedykacją specjalnie mnie. Przynajmniej tyle, bo pozostałych Dziadków znam już wyłącznie z fotografii.

Moje dzieci mają niepomiernie więcej szczęścia. Dostały skarb w najczystszej postaci: komplet dziarskich Dziadków. Takich, z którymi można poplotkować, pobuszować w szklarni, obgadać rodziców, ogołocić krzaki borówek, upiec kiełbaski nad ogniskiem, usmażyć racuchy, poharatać w gałę, albo zagrać w Rummikub’a. Takich, którzy zawsze mają dokładkę pomidorowej i dychę na lody. Dziadków stęsknionych za wnukami permanentnie.

Dlatego nic dziwnego, że kiedy zbliża się Dzień Babci  i Dziadka zaczynamy kombinować. I w tym roku mam wrażenie, że kombinowanie wyszło nam chyba całkiem nieźle. Ponieważ Starsza znalazła pod choinką pokaźny zestaw kolorowych mulin inspiracja spadła nam właściwie z nieba. Portret babci i dziadka malowany igłą. Wbrew pozorom, zwłaszcza w wersji krzyżykowej nie jest to znowu jakieś rocket scince. A dodatkowo zaprojektowanie dziadków w wersji a’la Minecraft to całkiem niezły ubaw.

Do tego stopnia niezły, że kiedy Starsza dzielnie stawiała krzyżyki, Młodszy samodzielnie (!) wymyślił i wykonał (!)* koralikową wersję skróconą wizerunków nestorów naszego rodu. I tak oto, mamy nie jeden, a dwa oryginalne i kolorowe pomysły na prezenty dla babć i dziadków.

Tutaj przykładowe, proste wzory krzyżykowych dziadków – możecie je personalizować według własnego uznania i upodabniać do swoich osobistych babć i dziadków. Powodzenia!

*wykonał, z wyjątkiem prasowania rzecz jasna, a korzystał z koralików do prasowania La Manuli (śliczne mają kolory).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook