CZYM OBDAROWAĆ NASTOLATKA I STARSZAKA – POMYSŁY NA PREZENTY

Zwykło się mawiać, że małe dzieci to mały kłopot, a duże – duży, a przecież zasadniczo to guzik prawda. Wie o tym każdy, kto przeżył ciągnące się dniami i nocami niemowlęce kolki, albo kilkutygodniowe zwolnienie na chorującego przedszkolaka. Starsze dziecko jest jednak bardziej ogarnięte. Zwykle też mniej absorbujące. Taki powiedzmy sobie wczesny nastolatek, oczywiście zanim wejdzie w okres buntu i rebelii, faktycznie daje starym odrobinę wytchnienia.

A jednak jak w każdej mądrości narodu i w tej jest sporo prawdy. Duże dziecko to jednak też czasem spory problem. Przekonujemy się właśnie o tym boleśnie, próbując wykoncypować, co temu naszemu całkiem dużemu dziecku upchnąć pod choinką. Rozważamy w głowie i w domowym budżecie aktualne marzenia i często niestety absurdalne życzenia. Dochodzimy do smutnego wniosku, że do niedawna jeszcze ewentualne średnio trafione prezentowe pomysły można było zwalić na przeciskającego się przez kominy brzuchacza. Teraz to już nie przejdzie. Mamy spore dziecko i spory problem. Przynajmniej jeśli zamiast potulnie realizować złożone zamówienie zamierzamy je czymś miło zaskoczyć w wigilijny wieczór.

A ponieważ doznałam właśnie olśnienia i czuję, że trafiłam jeżeli nie w samą dziesiątkę (bo wiadomo, że dziesiątką byłby pewnie tylko nowy IPhone – over my dead body dla jasności), to przynajmniej w jej okolice, dzielę się tym na co wpadłam. Choć jak to zwykle z przełomowymi odkryciami bywa wydają się banalne.  Na pierwszy rzut oka niezbyt oryginalne i nie warte uwagi. Do chwili, w której ktoś je odkryje i ogłosi światu. Nie przedłużając, jeśli szukacie czegoś co sprawi przyjemność pannicy, która wyrosła już z lalek, albo wyrostkowi, który w pogardzie ma klocki i samochodziki przyjrzyj się im dokładnie. Tak, tym kilku i kilkunastoletnim stworzeniom właśnie. Pociągnij za język i nadstaw uszu. O ile nie masz do czynienia z zamkniętym szczelnie w  swej skorupie introwertykiem szybko zorientujesz się, czego ona/on słucha, w co gra i … właśnie co ogląda. Potem to już luz. Wystarczy tylko przekopać internet, znaleźć drobiazg inspirowany wytworem popkultury, który ją/jego interesuje i czekać na uśmiech. Tyle.

POWODZENIA

 POMYSŁY NA PREZENTY – PONAD 20 FILMOWYCH GADŻETÓW

HARRY POTTER

Ten chłopiec zaczarował rzesze małoletnich (i nie tylko) wielbicieli magii i czarodziejstwa, skradł serce niejednemu miłośnikowi opowieści o niezwykłych przygodach, a nade wszystko o sile przyjaźni i odwiecznej walce dobra i zła.  Prezenty inspirowane tą literacką serią i jej ekranizacjami przypadną do gustu każdemu, kto w głębi serca nadal czeka na list z Hogwartu.

1/ torba     2/ skarpetki    3/ figurka Harry Potter    4/ szalik    5/ portmonetka    6/ bluza   7/księga/skrytka   8/ szata+komplet akcesoriów

STRANGER THINGS

Serial Netflixa, który osobiście uwielbiam. Wciągający, ekscytujący, chwilami dość mocno jak przystało na horror science-fiction przerażający, chwilami zabawny i wzruszający. Przeznaczony wprawdzie bardziej dla starszych niż młodszych nastolatków, ale według mnie tak fajny, że nie mogłam sobie darować. To nie jakiś tam zwykły serial, ale hołd złożony twórczości Stevena Spielberga i produkcjom telewizyjnym lat 80. Dla mnie prawdziwy powrót do przeszłości. Jeśli macie w rodzicie nastolatka, to bankowo wie o czym mowa.

1/ bluza-Allegro     2/ figurka Eleven     3/ Monopoly     4/ kubek     5/ plakat     6/ plecak    7/figurka Demogorgon   8/ książka

STAR WARS

Kolejna legendarna już seria, której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Jej popularność jest ewenementem na skalę światową! W sumie, jeżeli Wasz nastolatek jara się Star Wars macie (przynajmniej w kwestii prezentów) problem z głowy. Asortyment gadżetów inspirowanych odległą galaktyką jest obłędnie szeroki, więc znalezienie czegoś w sam raz to tylko kwestia czasu.. i pieniędzy rzecz jasna.

1/ lampa      2/ skarpetki – Allegro     3/ pendrive      4/ kubek     5/ plakat     6/ zabawka interaktywna     7/ uchwyt na telefon

Facebook   i   Instagram

Jeśli spodobał Ci się ten wpis nie zapomnij wysłać go w świat i podzielić się nim z innymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook