DZIEŃ MATKI – 3 POMYSŁY NA PROSTE I PRAKTYCZNE PREZENTY DIY

Logika podpowiada, że idealnym prezentem dla umordowanej i zarobionej po pachy matki powinien być pilot z możliwością wciśnięcia światu pauzy (niestety opcja niedostępna), albo chociaż pobyt w SPA. Najlepiej półroczny (!) z kąpielami w czekoladzie, gorącymi kamieniami, aromaterapią, koloroterapią, prywatnym, boskim masażystą, żarciem magicznie lądującym na talerzu, bez targania siat, gotowania i zmywania, ewentualnie, od biedy butelka dobrego wina. Tymczasem, natura tak nas załatwiła drogie Panie, że i tak suma summarum najbardziej wzruszy nas koślawa laurka i to wyszeptane do ucha „kofam cie najbardziej” i szach mat pozamiatane, tyle w temacie prezentów idealnych.

Tymczasem jakby się tak poważnie zastanowić, czego takiej statystycznej matce potrzeba na co dzień, to pierwsze co mi przychodzi do głowy, to oczywiście TADAM mniej nerwów! I tak się przecież ta biedna kobiecina zamartwia wszystkim bez przerwy, więc jeśli można choć trochę jej tych nerwów zaoszczędzić, to czemu nie? I tak właśnie wymyśliłam, uzmysłowiwszy sobie  co mnie osobiście na co dzień wnerwia, że bez wątpienia jest to ta szczególna chwila, kiedy objuczona jak dziki osioł stoję pod drzwiami i w panice, odpowiadając jednocześnie na milion egzystencjalnych pytań przedszkolaka przeszukuję torbę w poszukiwaniu, a jakże – upragnionego klucza. Tak proszę Państwa olśniło mnie, i wymyśliłam ten oto brelok do kluczy, spersonalizowany, zacnych rozmiarów, a przez to łatwy do zlokalizowania – idealny prezent dla matki, uspokajający i wyrównujący ciśnienie. Oczywiście, żeby była jasność, świadoma swej odkrywczości czekam na owacje, najlepiej na stojąco. Ha!

BRELOK DO KLUCZY DIY

Potrzebny będzie kawałek korowego filcu, taśmę lub wstążkę, kółko/karabińczyk do breloka (wszystko dostępne w pasmanteriach, a nawet w papiernikach), coś okrągłego do odrysowania równego kształtu, nożyczki, kilka koralików, cekinów, czy tam mamy po ręką, igłę z nitką lub klej na gorąco. Wycinamy dwa kółka, jedno z nich ozdabiamy wyciętym również z filcu inicjałem. Dekorujemy koralikami, następnie zszywamy lub sklejamy ze sobą obie części, pamiętając o przymocowaniu między nimi wstążki, na której montujemy kółko breloczka, lub karabińczyk.

RELAX Z PRZYMRUŻENIEM OKA – SLEEPING MASK DIY

Skoro zaoszczędziliśmy już mamie nerwów, to czego ona jeszcze może potrzebować? Relaksu – wiadomo! A że opcja wysłania jej na pół oku do SPA, raczej nie wchodzi w grę, prywatnego masażystę o boskim ciele, też głupio by było tak na co dzień trzymać w salonie, to może chociaż zapewnimy jej relaks w wydaniu mini. Kompaktowa wersja SPA, czyli maska, która po pierwsze bez trudu zmieści w torebce, a po drugie posiada tę rzadką cechę, że kiedy obdarowana nią mama odda się relaksującej drzemce reszta domowników będzie mieć taki ubaw, że nawet nie pomyśli o przerwaniu jej snu.

Potrzebujemy kawałek filcu oraz kawałek innej tkaniny, która podszyjemy maskę od wewnątrz, gumkę, igłę z nitką lub klej na gorąco, skrawki filcu na powieki i rzęsy. Maskę wycinany, zgodnie z szablonem z filcu, najlepiej w dwóch lub nawet trzech egzemplarzach (w zależności od grubości filcu). Powtarzamy wycięcie tego kształtu na materiale, który będzie stanowił drugą, wewnętrzną stronę maski. Tu trzeba zwrócić uwagę na to czy materiał się nie strzępi i czy nie trzeba w związku z tym wyciąć nieco większego kształtu, żeby mieć ewentualnie możliwość podwinięcia materiału podczas zszywania/sklejania.  Wszystkie części maski łączymy (ja swoją zszyłam) pamiętając o umocowaniu pomiędzy nimi gumki.

POBIERZ

 

SPRYTNA KIESZEŃ NA TELEFON – HOLDER FOR CHARGING CELL PHONE

To gadżet, którego nie powstydziłaby się nawet sama Martha Stewart. Dzięki niemu matczyna komórka wyczerpana kolejnym maratonem Psiego Patrolu tudzież Świnki Peppy może spokojnie ładować się bez stresu, że ktoś na nią a) nadepnie, b) potknie się o kabel c) milion innych rzeczy, o których normalny człowiek nawet by nie pomyślał.

Wskazówka: aby materiał nie zwisał smętnie usztywniłam etui zaszywając w tylnej jego części kawałek plastikowej teczki na dokumenty.

POBIERZ

POBIERZ

 

Jestem tu: Facebook   i   Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook