ŚWIĄTECZNE DEKORACJE DIY

świąteczne dekoracje diyPrzed nami ostatnia prosta do świąt. Miasta i miasteczka płoną milionami lampek. W tramwajach ścisk niemiłosierny, bo do puchowych kurtek i watowanych płaszczy dochodzą jeszcze paczki, paczuszki i siaty wszelkiej maści. W sklepach szaleją dzikie tłumy. Do paczkomatów ustawiają się kolejki. Gorączka świąteczna rozprzestrzenia się niczym grypa.

Oprócz prezentów, ryb w galarecie i szkolnych jasełek mamy na głowie jeszcze ostateczne domykanie budżetów i zamykanie projektów. Przerabiamy niezmiennie co roku ten sam pośpiech gonitwę, niedoczas, ten nerw wewnętrzny, który sami nakręcamy. Niby obiecujemy sobie, że tym razem będzie inaczej i co? I znowu, po raz kolejny dajemy się ponieść ułańskiej fantazji. Znowu za dużo planujemy, za dużo kupujemy, za bardzo się staramy.

Dlatego, żeby nie oszaleć do reszty, nie zatracić się w tym pędzie i przede wszystkim nie zgubić gdzieś tego co najważniejsze w te święta zatrzymuję się na chwilę, choćby nie wiem co. Wyłączam telewizor i telefon. Parzę dzban herbaty i chociaż powinnam być może sprzątać, przymykam oko na stertę prania. Ona mi i tak nie ucieknie. Znam zołzę, aż za dobrze.

Zatrzymuję się, choć wewnętrzny krytyk wrzeszczy, że kurze, że pierogi, że milion rzeczy do ogarnięcia. Zatrzymuję się, żeby dzieciaki widziały matkę w wersji slow. Wiem, ze święta kojarzyć im się będą z tym naszym pośpiechem, nerwem i niedoczasem, za długo na to pracowaliśmy, żeby było inaczej. Jednak  do ich dziecięcych świątecznych wspomnień dopisuję też takie wieczory jak ten. Kiedy niespiesznie pijemy herbatę, wycinamy papierowe choinki i paćkamy stół klejem do woli. Po to, żeby ze sobą pobyć i  zrobić coś razem. Tak prostu.

Pokazuję i objaśniam: oto trzy proste

ŚWIĄTECZNE DEKORACJE DIY

Bez problemu zrobicie z dziećmi w domu. Wystarczy papier, klej, nożyczki, sznurek, ewentualnie trochę filcu, koralików, jakiś zbędny drucik i dobre chęci. Nie trzeba chyba przypominać, że zabawy tego typu rozwijają u dzieci małą motorykę, pobudzają wyobraźnię, kreatywność, a wykonywane wspólnie z rodzicem i rodzeństwem dają poczucie współuczestnictwa, wzmacniają więzi, budują poczucie własnej wartości. Zatem do dzieła skoro można aż tyle wygrać!

PAPIEROWE CHOINKI

Wycinamy papierowe choinki. Składamy każdą wzdłuż na pół. Sklejamy po trzy ze sobą w taki sposób aby uzyskać trójwymiar. Przed sklejeniem ostatniej przewlekamy nitkę lub cienki sznurek, żeby móc je później zawiesić. Można dodać tak jak w naszym przypadku jakiś koralik.

PAPIEROWE DOMKI

To są wyjątkowo urocze dekoracje, a na dodatek tak proste w wykonaniu. Wycinamy szablon domku (możecie skorzystać z tego poniżej ewentualnie zaprojektować swój własny). Najlepiej zrobić to na nico sztywniejszym papierze. Domki będą wtedy trwalsze. Wycinamy okienka (tutaj konieczna będzie pomoc rodzica). Składamy całość i sklejamy. Jeżeli chcemy je zawiesić na przykład na choince – przewlekamy sznurek.

Pobierz klikając w obrazek:


ŚWIĄTECZNY WIENIEC Z FILCU

Z drucika (ja użyłam drutu florystycznego, który został mi jeszcze po robieniu TEGO WIANKA) robimy obręcz wieńca w rozmiarze jaki sobie życzymy. Z kolorowego filcu wycinamy proste listki i przywiązujemy/przyklejamy do obręczy. Dodajemy czerwone koraliki i gotowe.

Facebook   i   Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook