DEKORACJE STOŁU NA WIELKANOC

dekoarcje stołu 1

Jakkolwiek idiotycznie to zabrzmi, jestem zwolenniczką teorii, że jemy oczami. Lubię dekoracje stołu, piękne naczynia, serwety i inne cuda wianki. Znoszę je do domu pasjami i kilogramami. Ukrywam po kątach, kitram przed czujnym okiem męża. Z troski o niego samego rzecz jasna. Mam bowiem nieodparte wrażenie, że na widok kolejnej filiżaneczki czy łyżeczki biedak gotowy jest dostać zapaści.

Nie jestem jakoś specjalnie konserwatywna w tej materii by na co dzień zaprzątać sobie głowę misternym składaniem serwetek i stylizowaniem stołowej zastawy. Jeszcze nie zwariowałam do reszty. Jednak święta rządzą się swoimi prawami. Uroczyste śniadanie wielkanocne wymaga więc wyjątkowej oprawy, ale nie trzeba przecież wydawać majątku na stroiki, kolejne gadżety, czy ozdoby.

Zgodnie z przyświecającą mi w tym roku ideą powstrzymywania się od zbędnych wydatków wymyśliłam opcję  nakrycia świątecznego stołu w wersji low budget, a właściwie no budget 😛 Wystarczy kawałek papieru i bibuły, żeby w parę minut stworzyć takie zabawne marchewkowe winietki, które na dodatek skrywają słodkie co nieco. Taka powiedzmy alternatywa dla czekoladowego zająca. Każdy kto w miarę sprawnie operuje nożyczkami powinien bez wysiłku poradzić sobie z takim zadaniem.

Jeśli jednak uważacie się za manualne beztalencia (choć wierzę, że takie nie istnieją) na końcu postu znajdziecie już absolutnie ultra łatwą do ogarnięcia propozycję nakrycia stołu w klimacie Wielkiejnocy. Z zawinięciem czekoladki w papierową serwetkę powinien poradzić sobie już raczej każdy. Z palcem w nosie.

Facebook   i   Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook