NAJŁATWIEJSZE CIASTO W ŚWIECIE, A NAWET DWA

Po kilku tygdniach izolacji muszę przyznać, że faktycznie nic tak nie obnaża relacji miedzy ludźmi jak zamknięcie ich w ograniczonej przestrzeni na czas bliżej nieokreślony. Przeróżne się u nas kotłują teraz emocje i do przeróżnych dochodzimy wniosków. Ta przymusowa, wspólna, codzienna i całodzienna egzystencja, czas spędzany stadnie od świtu do zmierzchu i od zmierzchu do świtu, ten domowy Big Brother, w którym się znaleźliśmy ujawnił nasze mocne strony, ale też bezceremonialnie zdemaskował wszystkie słabości.

Już wiemy dokładnie co w sobie lubimy, a za co mamy ochotę się wzajemnie podusić. Dość szybko też zweryfikowaliśmy nasze domowe zasady, które w poprzedniej rzeczywistości wydawały się wystarczające.

Przede wszystkim, na nieszczęście naszych słodkich pociech, doszliśmy do wniosku, że nie są to już zupełnie nieporadne bąbelki, a młode, bystre i cwane stworzenia, od których jak się okazuje wymagamy zdecydowanie za mało niż powinniśmy.  Ta brutalna prawda dotarła do nas właśnie teraz, podczas morderczej żonglerki obowiązkami zawodowymi, domowymi, rodzicielskimi i szkolno-przedszkolnymi. I stało się jasne, że albo mocniej zaktywizujemy dzieci na pewnych polach, albo za chwilę nasz statek zatonie.

Nowe obowiązki dotyczą głównie frontu kuchennego, omijanego dotąd przez naszych milusińskich bardzo szerokim łukiem. I oto, proszę Państwa okazuje się, że niespełna sześciolatek wzorowo poradzi sobie z asystowaniem podczas gotowania,  z nakrywaniem do stołu, a odnoszenie do kuchni brudnych naczyń to już w ogóle najbardziej odpowiedzialna fucha świata. Jedenastolatka z kolei przy odpowiedniej zachęcie potrafi nawet zupełnie sama ukręcić ciasto, coby starzy mieli co wciągnąć do kawy. Może i najłatwiesze ciasto z możliwych, ale ludzie! Jakie pyszne!

NAJŁATWIEJSZE CIASTO W ŚWIECIE, A NAWET DWA:

CIASTO BANANOWE / CHLEBEK BANANOWY

 1. Masło rozpuścić i odstawić do wystygnięcia.
 2. Piekarnik nagrzać do 180 oC.
 3. Jaja zmiksować z cukrem, dodawanym partiami.
 4. Dodać przestudzone masło i rozgniecione banany. Zmiksować.
 5. Dodać mąkę, proszek do pieczenia i sodę. Zmiksować.
 6. Dosypać wiórki kokosowe i pokrojoną drobno czekoladę. Wymieszać wszystko dokładnie i przełożyć do keksówki wyłożonej papierem do pieczenia.
 7. Piec ok. 40 minut /do suchego potyczka/.

CIASTO MARCHEWKOWE (Z OPCJĄ DLA LENIWCÓW)

 1. Piekarnik nagrzać do 180 oC
 2. Jaja zmiksować z dodawanym partiami cukrem i olejem.
 3. Dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, cynamonem i przyprawą do piernika. Zmiksować.
 4. Dodać startą marchewkę i dokładnie wymieszać łyżką. *Jeśli korzystamy z przecieru z marchwi możemy całość jeszcze raz zmiksować.
 5. Masę przełożyć do formy wyłożonej papierem do pieczenia i piec w 180 oC przez 25 minut lub do suchego patyczka.

Facebook   i   Instagram

Jeśli Ci się podoba – udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook