CUKIEREK ALBO PSIKUS – POMYSŁY NA HALLOWEEN LAST MINUTE

Kiedyś wzdrygałam się na samą myśl o tym święcie i zarzekałam, że w moim domu na pewno nie będzie na nie miejsca. W sumie nadal konsekwentnie nie zgadzam się zupełnie z tą „świąteczną” nomenklaturą. Bądźmy szczerzy – to jest wygłup totalny, a nie żadne tam święto. Święto to sprawa duchowa i podniosła, a Halloween to przecież tylko dzień wygłupów, cukierków i maskarada. I nie ma się co nad tym rozwodzić.

Moje wcześniejsze deklaracje i pogarda dla tego rodzaju rozrywki malała odwrotnie proporcjonalnie do wzrostu mych osobistych dzieci. Ich niezrozumiały zachwyt nad wystawioną przed pobliską kawiarnię, wykrzywioną w potwornym uśmiechu, dynią doprowadził, do wydrążenia pierwszego w naszej domowej historii pomarańczowego potwora. Potem rozpoczęły się coraz częstsze pielgrzymki sąsiedzkich dzieci wyciągających swe rączki po słodkości i nasze gorączkowe szukanie po kuchennych szafkach (czegokolwiek!) co zawiera w sobie cukier prosty. Panie przedszkolanki zawieszające pod sufitem papierowe duszki też dorzuciły do tematu swoje trzy grosze. Od tego wszystkiego to już naprawdę tylko rzut beretem do „strasznych” dekoracji i „obrzydliwych” przekąsek. Zdecydowanie jednak bardziej w wersji śmiesznej niż przerażającej. Po to tylko, żeby się pobawić i trochę powygłupiać, bez tych wszystkich demonicznych szkaradzieństw i ohydztw siejących grozę.

Szybkie przekąski i dekoracje w klimacie Halloween:

Pająk z jajami

Jajka ugotowane na twardo, żółtka rozdziabane, wymieszane z odrobina majonezu i szczyptą soli, na wierzchu pająk z czarnej oliwki.

Pieczone mumie

Parówki zawinięte w paseczki ciasta francuskiego. Pieczone przez kilka minut w 170oC w piekarniku. Oczy wycięte np.: ze sparzonej skórki cytryny.

Miotły czarownicy

Słone paluszki + żółty ser + szczypiorek

Do tego winogronowe gąsienice, mandarynkowe dynie, kanapki rzucające złowrogie spojrzenia, trochę tematycznych słodyczy, albo po prostu zwykłe lizaki przebrane za duszki za pomocą chusteczek higienicznych, koreczki z zabawnymi nietoperzami (diy), sznurkowa sieć pajęcza (diy), kilka plastikowych pająków (Tiger), słoiki przebrane za mumie w charakterze lampionów i jest szał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Facebook